Piotr Łusiewicz z „S” został członkiem Grupy negocjacyjnej IndustriALL Europe

• poniedziałek, 29 Maja 2023
  • Zagranica

fot. screen TVP 3 Poznań

Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Spółce Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Piotr Łusiewicz został członkiem Grupy negocjacyjnej IndustriALL Europe.

– Mamy przyjemność poinformować Was o wyborze naszego Przewodniczącego Piotra Łusiewicza do Grupy w ramach  IndustriALL Europe negocjującej z Komisją Europejską warunki i sposoby przemian zachodzących w Unii Europejskiej, w szeroko pojętej polityce klimatycznej, problemów paliw kopalnych ze szczególnym uwzględnieniem gazu ziemnego, zasobów energii odnawialnej, w kontekście spraw pracowniczych i polityki społecznej” – przekazali na swojej stronie Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Spółce Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ –SYSTEM S.A.

Przypominamy, że Piotr Łusiewicz jest przedstawicielem Krajowego Sekretariatu Przemysłu Chemicznego NSZZ „Solidarność” w Sektorowym Komitecie Dialogu Społecznego dla Gazownictwa, działającym w strukturach federacji organizacji związków zawodowych IndustriALL Europe.

Skład osobowy wybranej obecnie Grupy negocjacyjne IndustriALL Europe przedstawia się następująco:

L. Oceano – Włochy

Jose Belo – Francja

Piotr Łusiewicz – Polska

Malte Harrendorf – Niemcy

H. Dierdrich – Hiszpania

Judith Kirton-Darling – Belgia

Sophia Schönborn – Belgia

Związkowcy podkreślili, że wybór polskiego negocjatora w osobie Piotra Łusiewicza spośród kandydatów z wielu krajów jest „wielkim sukcesem i wyróżnieniem dla polskiego gazownictwa” i życzą Koledze Piotrowi sukcesów, a także „zadowolenia i satysfakcji z podjętych wyzwań oraz prowadzonych działań”.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” działający w Spółce Operator Gazociągów

Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. z siedzibą w Poznaniu zrzesza 1376 pracowników.

źródło: solidarnosc-gazsystem.org