fot. pixabay.com
Krajowa Sekcja Przemysłu Okrętowego NSZZ „Solidarność” wystosowała 3 kwietnia br. list do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka dotyczący szkolnictwa dla sektora stoczniowego.
W imieniu Krajowej Sekcji Przemysłu Okrętowego NSZZ „Solidarność” zastępca przewodniczącego Krzysztof Żmuda zaapelował w piśmie skierowanym do ministra Czarnka o podjęcie pilnych działań na rzecz poprawy kształcenia kadr niezbędnych dla rozwoju polskiego sektora stoczniowego.
„W nawiązaniu do realizowanego przez Rząd RP olbrzymiego programu odbudowy i rozwoju polskiego sektora stoczniowego Sekcja Krajowa Przemysłu Okrętowego NSZZ «Solidarność» wnioskuje o pilne podjęcia działań mających na celu poprawę w zakresie kształcenia kadr niezbędnych dla w/w programu rządu. Naszym zdaniem, program Rządu obudowy sektora stoczniowego i budowa farm wiatrowych na morzu Bałtyckim może napotkać w przyszłości duże problemy w związku z niedostosowaniem kształcenia kadr na wszystkich szczeblach nauczania związanych z gospodarką morską” – napisano w piśmie.
„Przykładem może być Politechnika Gdańska gdzie po likwidacji wydziału Okrętownictwa zanika kształcenie inżynierów o kierunkach związanych z projektowaniem i budową statków i okrętów [pisownia oryginalna – red.]” – wskazali związkowcy.
List zaadresowany jest również do ministra Marka Gróbarczyka, przewodniczącego Zespołu Trójstronnego ds. Przemysłu Stoczniowego, i Grzegorza Landowskiego, współprzewodniczącego Zespołu Trójstronnego ds. Przemysłu Stoczniowego.
źródło: tysol.pl