Solidarność w ARiMR: Przystępujemy do przeprowadzenia referendum strajkowego

• czwartek, 20 Kwietnia 2023
  • Branże

fot. pixabay.com

Po dwóch latach trwania sporu zbiorowego w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz po dwóch spotkaniach mediacyjnym zakończono pokojowe etapy sporu zbiorowego. Strona społeczna przystępuje do przeprowadzenia referendum strajkowego – przekazała zakładowa Solidarność.

We wtorek 18 kwietnia br. na drugim spotkaniu mediacyjnym strona społeczna przekazała Pani mediator i pracodawcy protokół rozbieżności.

W swoich wystąpieniach przedstawiciele organizacji związkowych będących w sporze zbiorowym przedstawili sytuację pracowników Agencji. Solidarność wskazała przede wszystkim na problem niskich wynagrodzeń, które otrzymuje coraz większa część zatrudnionych.

„Po raz kolejny strona związkowa podkreśliła, że podawanie średniego wynagrodzenia w ARiMR w wysokości 7 tys. zł. brutto, jest świadomym naciąganiem faktów i wyrządza się w ten sposób krzywdę dużej grupie pracowników, szczególnie zatrudnionych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych” – czytamy na stronie „S” w ARiMR.

Strona społeczna nie widząc szans na porozumienie w ramach mediacji,, podjęła decyzję o zakończeniu tego etapu i rozpoczęciu pogotowia strajkowego.

W ciągu tygodnia Zarządy organizacji związkowych będących w sporze zbiorowym mają podjąć decyzję o pytaniach referendalnych i sposobie przeprowadzenia oraz terminie referendum strajkowego.

źródło: solidarnoscarimr.pl