Wybory w Oddziale Łowicz mazowieckiej „S”

• wtorek, 25 Kwietnia 2023
  • Regiony

20 kwietnia br. odbyło się zebranie wyborcze delegatów Oddziału Łowicz. W organizacjach zakładowych wybrano 37 delegatów. W zebraniu oprócz 32 delegatów uczestniczyli: Waldemar Dubiński – zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”, jednocześnie przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej, oraz Dariusz Paczuski – członek Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”.

Przewodnicząca Rady Oddziału Teresa Kowalska Suchecka odczytała sprawozdanie z pracy Rady Oddziału w kadencji 2018 – 2023, natomiast Marek Łopusiński protokół Komisji Rewizyjnej Oddziału. Następnie przystąpiono do wyborów.

Przewodniczącą Rady została wybrana ponownie Teresa Kowalska Suchecka, na którą głosowali wszyscy zebrani delegaci. Natomiast do Rady Oddziału wybrano: Piotra Wawrzynieckiego i Bogusława Piętę z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, Mariusza Łasicę z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi, Wiesława Feligę z Opakomet Łowicz, Przemysława Popławskiego z Łowickiej Oświaty, Justynę Tomanik z Zespołu Opieki Zdrowotnej, Rafała Nogowskiego z KP Państwowej Straży Pożarnej, oraz Pawła Pabjana, Marcina Stejgierta i Krzysztofa Sucheckiego z ZPOW Agros Nova Łowicz.

Członkami Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Agnieszka Brzozowska z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, Marek Łopusiński z ZPOW Agros Nova Łowicz, Dariusz Pabian z KP Państwowej Straży Pożarnej, Anna Popławska z ZPOW Agros Nova Łowicz i Karina Wójcik z Łowickiej Oświaty. Członkowie Komisji Rewizyjnej wybrali spośród swoich członków Annę Popławską na przewodniczącą Komisji Rewizyjnej.

O czym rozmawiano?

Podczas przerw rozmawiano m.in. o planowanych uroczystych obchodach powstania NSZZ „Solidarność” w dniach 2–3 września br., w tym VII Turnieju zakładów pracy w dniu 2 września, podpisanej umowie ze spółką ORLEN w kwestii upustów dla członków Związku. Legitymacja ORLEN za 1 zł będzie uprawniała do zniżek: na paliwo, gastronomię, oleje i myjnię, a także o innych bonusach i upustach w kwestii pozyskania innych podmiotów, aby uzyskać kolejne rabaty dla członków Związku i ich rodzin.

Dyskusja dotyczyła także układów zbiorowych pracy, wzajemnej współpracy pomiędzy działaczami z organizacji zrzeszonych w oddziale, wspólnych działaniach i akcjach na rzecz związkowców NSZZ „Solidarność” oraz o wyborach w Regionie Mazowsze.

Na zakończenie zebrali się członkowie nowo wybranej rady, którzy wybrali członków rady na proponowane przez przewodniczącą funkcje związkowe. Zastępcami przewodniczącej zostali wybrani Piotr Wawrzyniecki i Rafał Nogowski, skarbnikiem Mariusz Łasica i sekretarzem Krzysztof Suchecki.

Odbyło się także zebranie elektorów, którzy spośród siebie w okręgach łączonych wybrali dwóch delegatów na Walne Zebranie Delegatów Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”. W okręgu nr 1 z organizacji: KP Państwowej Straży Pożarnej, ZOZ Łowicz i Oświaty na delegata wybrano Rafała Nogowskiego z KP Państwowej Straży Pożarnej, z okręgu nr 2 – organizacje: Opakomet, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska i MOS Kiernozia delegatem został wybrany Mariusz Łasica z MOS Kiernozia.

źródło: NSZZ „S” Region Mazowsze