Msza Święta w intencji ofiar wypadków przy pracy

• poniedziałek, 24 Kwietnia 2023
  • Regiony

fot. Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”

W czwartek 28 kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych.

W niedzielę 23 kwietnia, członkowie Związku z przewodniczącym dolnośląskiej „S” Kazimierzem Kimso, a także z przedstawicielami Prezydium oraz pocztem sztandarowym zebrali się na Mszy Św. w Kościele pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu.

Jak co roku w ostatnią niedzielę kwietnia dolnośląska Solidarność modliła się w intencji tych, którzy stracili życie lub zdrowie pełniąc swoje zawodowe obowiązki.

Przypominamy, że w Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych, który obchodzimy 28 kwietnia, podbeskidzka „Solidarność” organizuje obchody, w czasie których tradycyjnie odbędzie się szkolenie poświęcone sprawom bezpieczeństwa i higieny pracy.

Do udziału w szkoleniu ZR zaprasza zakładowych i oddziałowych społecznych inspektorów pracy oraz przedstawicieli służb BHP z firm i instytucji z terenu Regionu Podbeskidzie. Szkolenie odbędzie się w sali konferencyjnej Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”  przy ul. Asnyka 19.

Spotkanie jak zawsze rozpocznie się od złożenia kwiatów przed budynkiem ZR przy tablicy upamiętniającej związkowców z podbeskidzkiej „Solidarności”, którzy zginęli w trakcie pełnienia obowiązków służbowych.

Ponadto, w tym dniu odbędzie się coroczna konferencja organizowana niezmiennie od 1991 roku przez łódzką Solidarność.

Tysol.pl