Roman Jakim przewodniczącym „S” w rzeszowskiej WSK

• poniedziałek, 03 Kwietnia 2023
  • Regiony

Wybory odbyły się również w organizacjach działających w PGE Rzeszów, w Przedsiębiorstwie Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych „KRUSZGEO” SA w Rzeszowie oraz w Koelner Rawlplug Oddział w Łańcucie.

1 kwietnia odbyły się wybory w Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w WSK PZL-Rzeszów. Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącego KZ w kadencji 2023-2028 pełnił będzie ponownie Roman Jakim.

Nad prawidłowością wyborów czuwał Andrzej Filipczyk, przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”.

Dzień wcześniej, 31 marca związkowcy wybrali swoje władze w Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Koelner Rawlplug Oddział w Łańcucie. Funkcję przewodniczącego KZ będzie pełnił ponownie Marek Uberman.

Tego samego dnia w Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Przedsiębiorstwie Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych „KRUSZGEO” SA w Rzeszowie na funkcję przewodniczącego KZ wybrano ponownie Bogusława Plęsa.

Również 31 marca, odbyły się Obrady Walnego Zebrania Delegatów Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Rzeszowskich Zakładów Energetycznych.

W zebraniu udział wzięli Bogumiła Stec-Świderska, za-ca przewodniczącego ZR oraz Andrzej Filipczyk, przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”, który czuwał nad prawidłowością procedur wyborczych.

Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącego pełnił będzie ponownie Edmund Myszka.

Obrady poprzedziło złożenie kwiatów pod obeliskiem z tablicą upamiętniającą 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” oraz 100–lecie urodzin św. Jana Pawła II, który stoi przed budynkiem PGE Obrót S.A. w Rzeszowie.

źródło: solidarnosc.rzeszow.org.pl