Finał XIX Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność”

• wtorek, 28 Marca 2023
  • Regiony

fot. Region Świętokrzyski NSZZ „Solidarność”

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w poniedziałek, 27 marca br., o godz. 10.00, odbył się finał XIX edycji Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność”.

56 uczniów z 24 szkół ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego, którzy zostali wyłonieni podczas pierwszego – szkolnego etapu konkursu, przystąpiło do testu z wiedzy o NSZZ „Solidarność”, który zadecyduje, kto zostanie laureatem tegorocznego konkursu.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 18 kwietnia 2023r. o godz. 10.00 w siedzibie Enea Elektrownia Połaniec SA w Zawadzie (28-230 Połaniec, Zawada 26).

Organizatorem konkursu jest Region Świętokrzyski NSZZ „Solidarność” i Świętokrzyski Kurator Oświaty. Partnerem i głównym sponsorem jest firma Enea Elektrownia Połaniec SA w Zawadzie.

Honorowy patronat objął Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda a patronat medialny „Tygodnik Solidarność”.

Konkurs dotyczy w szczególności NSZZ „Solidarność”, ale także szerzej – związków zawodowych. Obejmuje również zagadnienia związane z najnowszą, powojenną historią Polski, oraz wiedzą o społeczeństwie. Odnosi się także do historii i współczesności ruchu związkowego w naszym kraju i na świecie. Dotyka również teoretycznych podstaw funkcjonowania związków zawodowych, w tym również uniwersalnych celów i funkcji jakie te związki spełniają. Ponadto dotyczy także, w stopniu podstawowym, zagadnień związanych z prawem pracy i bezpieczeństwem pracy.

Region Świętokrzyski NSZZ „Solidarność”