Emil Rzęsicki wrócił do pracy w SM Łapy

• środa, 15 Marca 2023
  • Regiony

fot. W. Kiszkiel

Po wyroku Sądu Okręgowego w Białymstoku przywracającym Emila Rzęsickiego do pracy w Spółdzielni Mleczarskiej Łapy, dziś Emil stawił się w pracy, odprowadzony przez kolegów z NSZZ „Solidarność”.

Przypomnijmy, Emil Rzęsicki został zwolniony dyscyplinarnie z pracy 12 kwietnia 2022 roku po trzynastu latach pracy w SM Łapy. O wątpliwościach związanych z tym zwolnieniem pisaliśmy w „TS” w sierpniu ubiegłego roku. Wczoraj, po niemal roku od tamtego wydarzenia, Sąd Okręgowy w Białymstoku wydał wyrok przywracający Emila Rzęsickiego do pracy w Spółdzielni Mleczarskiej Łapy oraz zasądził na jego rzecz odszkodowanie.

Sąd po stronie związkowca

– Cieszymy się , że tak się stało. Wierzyliśmy po kilku rozprawach , że prawda zwycięży a pracodawca , który złamał przepisy prawa pracy, poniesie konsekwencję swoich działań. Byliśmy jako Krajowa Sekcja oraz Krajowy Sekretariat cały czas w kontakcie z Emilem. Zwyciężyła prawda, zwyciężyła Solidarność. Będziemy oczywiście dalej patrzeć na ręce Prezesowi i Zarządowi po powrocie Emila do pracy – komentował wyrok przewodniczący Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „S” Zbigniew Sikorski.

– Sąd nie uznał argumentów strony pozwanej, że Emil był agresywny, aspołeczny, że kontestuje polecenia, nie uznaje autorytetu przełożonych – dodawał Waldemar Kiszkiel, przewodniczący MOZ NSZZ „S” CEDC International sp. z o.o. Oddział Polmos Białystok.

Zwolnionego związkowca przez cały czas trwania procesu wspierał NSZZ „Solidarność”, szczególnie Region Podlaski oraz Krajowy Sekretariat Przemysłu Spożywczego.

Źródło: tysol.pl