Wybory związkowe w Regionie Rzeszowskim i na Podkarpaciu

• czwartek, 09 Marca 2023
  • Regiony

fot. Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność”

W minioną sobotę 4 marca odbyły się kolejne wybory w Organizacjach Związkowych NSZZ „Solidarność” Regionu Podkarpacie. Trzy dni później związkowcy wybierali swoje władze w organizacjach zakładowych w Regionie Rzeszowskim.

Wybory na Podkarpaciu

W Powiatowo-Gminnym Związku Komunikacyjnym „Jasiel” w Jaśle Przewodniczącym Komisji Zakładowej ponownie został wybrany Stanisław Słupek.

Obecny na zebraniu Przewodniczący ZR Tadeusz Majchrowicz podziękował Stanisławowi za aktywność i oddanie w pracach Zarządu Regionu Podkarpacie, którego jest członkiem.

Sobotnie przedpołudnie to także wybory w Goodrich Aerospace Poland w Krośnie. Dotychczasowy Przewodniczący Komisji Zakładowej Janusz Lech został ponownie wybrany na tę funkcję w nowej kadencji.

Gośćmi Zakładowego Zebrania Delegatów byli: Tadeusz Majchrowicz – Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej, Przew. ZR Podkarpacie oraz Roman Jakim – Przewodniczący Regionu Rzeszowskiego, Przew. Krajowej Sekcji Przemyślu Lotniczego. Wybory nadzorował Przewodniczący RKW Krzysztof Fal.

Wybory w Regionie Rzeszowskim

Z kolei 7 marca odbyły się wybory w Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Ropczycach. Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącej KM w kadencji 2023-2028 pełniła będzie ponownie Wioletta Walczyk Weselak.

Nad prawidłowością wyborów czuwał Andrzej Czochara, przewodniczący Oddziału Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” w Ropczycach, który jest członkiem Regionalnej Komisji Wyborczej. Gościem zebrania była Bogumiła Stec-Świderska, za-ca przewodniczącego ZR.

Tego samego dnia odbyły się wybory w Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Carrier Manufakturing Polska Sp. z o.o. w Ropczycach. Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącego KZ w kadencji 2023-2028 pełnił będzie Wojciech Piątkiewicz.

Również 7 marca w siedzibie Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” emeryci z Zelmeru dokonali wyborów władz swojej organizacji oraz delegatów na WZD. Gościem zebrania był Stanisław Alot, przewodniczący Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów oraz Marian Irzyk, członkek struktur.  Przez najbliższe pięć lat funkcję przewodniczącego emeryckiej „Solidarności” w Zelmerze pełnił będzie ponownie Jacek Oronowicz.

Wszystkim wybranym gratulujemy!

Tysol.pl