Solidarność wybiera swoich liderów w podstawowych jednostkach organizacyjnych Związku

• poniedziałek, 06 Marca 2023
  • Regiony

fot. Region Częstochowski NSZZ „Solidarność”

Trwają wybory w Solidarności. W terminie od 1 listopada 2022 r. do 31 marca 2023 r. odbywają się wybory władz podstawowych jednostek organizacyjnych Związku, delegatów na walne zebranie delegatów regionu, delegatów na walne zebranie branżowej jednostki organizacyjnej Związku, w tym delegatów na walne zebranie krajowej jednostki branżowej Związku lub kongres krajowego sekretariatu branżowego.

Wybory W ZF Automotive Systems Poland i MPK

Trwają wybory związkowe w organizacjach zakładowych NSZZ „Solidarność”. W Regionie Częstochowskim, Stanisław Kołodziejczyk został ponownie, jednomyślnie wybrany na funkcję przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność” w ZF Automotive Systems Poland.

Z kolei Dariusz Praski został nowym przewodniczącym KZ NSZZ „Solidarność” w częstochowskim Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. Poprzedni przewodniczący Jacek Gawroński symbolicznie przekazał stery organizacji swemu następcy (na zdjęciu z lewej).

Ustępujący przewodniczący w sprawozdaniu z działalności Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” podkreślił, iż organizacja związkowa w mijającej kadencji angażowała się nie tylko w negocjacje płacowe z pracodawcą, ale również w działania na rzecz bezpieczeństwa oraz ergonomii i wygody miejsc pracy. Nowy przewodniczący Dariusz Praski jest doświadczonym związkowcem, w kadencji 2014-2018 był członkiem Zarządu Regionu.

Wybory władz OM w PSE

Związkowcy wybierali swoje władze również w Regionie Zagłębie Miedziowe. W dniu 3 marca 2023 roku odbyły się wybory władz Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność  w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Legnicy.

Przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej wybrana została Joanna Rogowska.

W skład Komisji Międzyzakładowej weszły Beata Łazarów i Marta Łukasiewicz.

Do Międzyzakładowej Komisji Rewizyjnej zostały wybrane Mariola Culer, Justyna Szestak i Barbara Tomiczek.

Regionalną Komisję Wyborczą reprezentowała Ewa Kosiorowska.

Wybory władz OZ w KGHM METRACO S.A.

Tego samego dnia, odbyły się wybory władz organizacji zakładowej NSZZ „Solidarność” w KGHM Metraco S.A.

Przewodniczącą Komisji Zakładowej została Joanna Pomykała.

W skład Komisji Zakładowej weszli: Adamczuk Piotr, Bednarek Monika, Burczak Monika, Gawrońska Ewa, Molęda Tomasz, Pietrykowska Sylwia, Krawczuk Maciej, Tkacz Magdalena.

Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Kordiumow Renata, Mazij Tomasz, Odolczyk Joanna, Siwak Ryszard, Starzyńska Agnieszka.

Delegatem na Walne Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” została Joanna Pomykała.

www.tysol.pl