Zapraszamy na Chojrak Boxing Show

• wtorek, 28 Lutego 2023
  • Regiony

3 marca o godz. 19.00 w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej odbędzie się Chojrak Boxing Show.

Tym razem w ośmiu walkach zmierzy się 16 zawodników bez limitów wagowych, w tym Damian Jonak, bokser i członek NSZZ „Solidarność”, który logo „S” podczas walk ma zawsze na plecach.

Damian Jonak urodził się we Włoszczowie, a wychował w Bytomiu. Po roku trenowania judo, w wieku 10 lat rozpoczął treningi bokserskie w Szombierkach Bytom. W seniorach trenował w BKS Imex Jastrzębie prowadzony przez Zbigniewa Kickę i Fiodora Łapina oraz w Walce Zabrze pod skrzydłami Krzysztofa Tabaka. Stoczył 168 walk amatorskich, z czego wygrał 153. Dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski kadetów i juniorów. Następnie dwa razy został młodzieżowym mistrzem Polski wagi lekkośredniej. Jego największym sukcesem na ringu amatorskim jest zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Juniorów w kategorii 67 kg. Większość wygranych walk zakończył przed czasem. W lutym 2006 roku rozpoczął karierę zawodową. Na swoim koncie ma wygrane walki na ringach zagranicznych: USA, Niemcy, Austria. W 2007 roku został Młodzieżowym Mistrzem Świata federacji WBC (waga: junior średnia), rok później – Mistrzem Krajów Nadbałtyckich federacji WBC (waga: junior średnia). Na swoim koncie ma też tytuł Mistrza Świata federacji IBC (waga: junior średnia) i Mistrza Intercontinental federacji WBA (waga: junior średnia).