Wybierają w Regionie Rzeszowskim „S”

• piątek, 24 Lutego 2023
  • Regiony

fot. Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność”

Trwają wybory związkowe w podstawowych jednostkach organizacyjnych NSZZ „Solidarność”. W Regionie Rzeszowskim wybory odbyły się ostatnio m.in. w Filharmonii Podkarpackiej, rzeszowskim ZUS-ie oraz wśród pracowników samorządowych Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

21 lutego odbyły się wybory w Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Samorządowych Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącej KM w kadencji 2023-2028 pełniła będzie ponownie Dorota Myszkowska.

Z ramienia Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” w zebraniu wyborczym udział wzięli Bogumiła Stec-Świderska, za-ca przewodniczącego ZR oraz Andrzej Czochara, przewodniczący Oddziału ZR w Ropczycach, który czuwał nad prawidłowością wyborów.

Filharmonia Podkarpacka

21 lutego odbyły się wybory w Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie. Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącego KZ w kadencji 2023-2028 pełnił będzie ponownie Paweł Rak.

W zebraniu wyborczym udział wzięły Bogumiła Stec-Świderska, za-ca przewodniczącego Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” oraz Barbara Staszczak z biura wewnątrzzwiązkowego ZR., która czuwała nad prawidłowością wyborów.

ZUS

16 lutego odbyły się wybory w Organizacji Oddziałowej NSZZ „Solidarność” działającej w rzeszowskim ZUS-ie. Na przewodniczącą NSZZ „S” w tej instytucji wybrano Magdalenę Rękas. Sprawozdanie z działalności przestawił ustępujący przewodniczący Andrzej Staniszewski.

Nad prawidłowością wyborów czuwała Barbara Staszczak, członek Regionalnej Komisji Wyborczej Regionu Rzeszowskiego. Gościem zebrania wyborczego była Bogumiła Stec-Świderska, za-ca przewodniczącego ZR.

www.tysol.pl