Piotr Duda: Solidarność swoją codzienną pracą wypełnia testament Ojca Świętego #SolidarnizJPII

• poniedziałek, 03 Kwietnia 2023
  • Kraj

fot. R. Wąsik

– Solidarność swoją codzienną pracą wypełnia testament Ojca Świętego. To nie jest tak, że Solidarność się dziś „budzi” i broni Jana Pawła II – powiedział przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
– Dziś stajemy w obronie i jesteśmy solidarni z Janem Pawłem II i jesteśmy w wielu miastach na terenie całej Polski, gdzie odbywają się papieskie marsze pod hasłem „Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy” – powiedział tuż przed rozpoczęciem się Marszu Papieskiego w Krakowie szef Solidarności Piotr Duda.
To nie jest tak, że Solidarność się dziś „budzi”
Przewodniczący Piotr Duda odnosząc się do faktu, że związki zawodowe na Zachodzie nie są konserwatywne, przyznał, że rzeczywiście „nie jest normą, by związki zawodowe miały taki punkt widzenia jak «Solidarność»”.
– A powinno tak być, dlatego że nauka społeczna Kościoła i te wartości są najważniejsze. Ojciec Święty uczył nas, że pracownika trzeba traktować w sposób podmiotowy, a nie przedmiotowy, a za czasów komuny pracownik był tylko figurą na szachownicy – podkreślił szef „S”.
– Cała nauka społeczna Kościoła oparta jest na podmiotowości człowieka pracy. Dlatego dziwię się, że tak jest na Zachodzie, my od początku podkreślamy, że Solidarność rodziła się pod krzyżem i w naszym statucie są te wartości chrześcijańskie i nauka społeczna Kościoła – dodał.
– Całe moje dorosłe życie było związane z Ojcem Świętym, cała moja rodzina przeżywa to, co dzieje się w ostatnim czasie, jeśli chodzi o ataki na Jana Pawła II. Solidarność swoją codzienną pracą wypełnia testament Ojca Świętego. To nie jest tak, że Solidarność się dziś „budzi” i broni Jana Pawła II – powiedział przewodniczący „S”.
– Przypomnę chociażby wspaniałą konferencję w sali BHP z okazji 40-lecia pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. My nie tylko dziś, ale codziennie realizujemy testament Ojca Świętego – zakończył.
Tysol.pl