Wojciech Puchała nowym przewodniczącym w NSZZ „S” w MAN Bus Starachowice

• Branże

fot. NSZZ "Solidarność" MAN Bus

fot. NSZZ „Solidarność” MAN Bus

W sprawozdawczo-wyborczym Międzyzakładowym Zebraniu Delegatów NSZZ „Solidarność” w MAN Bus uczestniczyło pięćdziesięciu delegatów z MAN, PKC i EURO VIG.
Przewodniczący Jan Seweryn podsumował kończącą się właśnie pięcioletnią kadencję działalności Związku.
Następnie odbyły się wybory nowego przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej, wybrano członków nowej Komisji Międzyzakładowej, delegatów na Walne Zebranie Delegatów Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”, oraz Komisję Rewizyjną.
Poprzedni przewodniczący Jan Seweryn, który kilkanaście dni temu przeszedł na emeryturę, nie kandydował już na żadną funkcję związkową.
Nowym przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej został Wojciech Puchała. Był to jedyny kandydat na tę funkcję.
Delegaci podziękowali Janowi Sewerynowi za kilkudziesięcioletnią działalność związkową nadając mu tytuł dożywotniego honorowego przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej w MAN Bus.
W Zebraniu z ramienia Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” udział wzięli Kazimierz Pasternak i Ryszard Tchórz.
źródło: MOZ NSZZ „S” w MAN Bus Starachowice