Banner z wizerunkiem św. Jana Pawła II zawisł na warszawskiej siedzibie KK NSZZ „Solidarności”

• poniedziałek, 27 Marca 2023
  • Kraj

grafika. P.Machnica

fot. G. Zawadzki

W sobotę, 25 marca na budynku warszawskiej siedziby Solidarności zawisł banner z wizerunkiem św. Jana Pawła II. To odpowiedź związku zawodowego Solidarność na nasilające się ataki wymierzone w dobre imię Ojca Świętego.
„Nie pozwolimy Go szkalować, będziemy bronić jego autorytetu i wybitnych zasług zarówno dla „Solidarności”, jak również dla wszystkich Polaków” – zapewniał przewodniczący KK NSZZ „S” Piotr Duda, gdy taki sam banner zawisł na budynku gdańskiej siedziby NSZZ „Solidarność” oraz kościoła św. Brygidy w Gdańsku.
– Życie Jana Pawła II było bardzo przejrzyste i toczyło się w dużej mierze na naszych oczach. Z pewnością do wielu wydarzeń, problemów, rozmów związanych z osobą JP II sięgano podczas procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego które trwają przez lata. Tam bardzo dokładnie i szczegółowo prześwietla się kandydata na Ołtarze. Jeżeli ktoś ma pytania i chciałby wyjaśnić jakąś kwestię, to oczywiście należy sięgnąć do materiałów archiwalnych, do historii i opracować rzetelnie temat przede wszystkim w prawdzie bo tylko „prawda nas wyzwoli” – mówił wówczas z kolei proboszcz gdańskiej parafii św. Brygidy, ks. Ludwik Kowalski.
Banner wzbudza zainteresowanie
Banner, który dziś zawisł na budynku warszawskiego biura Solidarności przedstawia wizerunek Jana Pawła II, hasło „Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy!” oraz logo NSZZ „Solidarność”. Wisi dopiero od kilku godzin, ale już wzbudza zainteresowanie warszawiaków. Według relacji osób obecnych przy wieszaniu go, ludzie zatrzymują się przed obrazem i oglądają go.
– Święty Jan Paweł II to nasz duchowy przywódca i my jako ludzie Solidarności będziemy dawać tego świadectwo. Ojciec Święty obudził w nas solidarność, a my teraz chcemy okazać solidarność z nim. Będziemy go bronić, bo on sam już obronić się nie może. Odszedł do Domu Ojca, ale żyje w naszych sercach i jako ludzie Solidarności będziemy wierni jego przesłaniu – mówił niedawno w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”. To właśnie władze związku zainicjowały akcję rozwieszenia bannerów z wizerunkiem Jana Pawła II na budynkach będących siedzibami Komisji Krajowej NSZZ „S”.
www.tysol.pl