Solidarność zawarła porozumienie w KRUS dotyczące komunikacji i przepływu informacji

• środa, 15 Marca 2023
  • Branże

fot. KRUS

fot. KRUS

W piątek 10 marca podpisano porozumienie dotyczące regulacji zasad współpracy i komunikacji między Organizacją Zakładową NSZZ „Solidarność” w KRUS a Centralą Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
W rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność”, przewodnicząca Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w KRUS podkreśliła, że Związkowcy zabiegali, o zawarcie tej umowy już od kilku miesięcy.
– Porozumienie ureguluje zasady współpracy, określi harmonogram spotkań i wyznaczy osoby właściwe do przekazywania informacji o działaniach KRUS na wszystkich szczeblach. Bardzo zależało nam na podpisaniu tej umowy, by uniknąć możliwych nieporozumień w przyszłości. Chcieliśmy, aby przepływ informacji i komunikacja między naszą organizacją związkową, a Pracodawcą był jasny i przejrzysty z uwagi na to, że struktura tej instytucji jest bardzo podobna do naszej – wskazywała przewodnicząca Jolanta Kołodziej.
– Nasza Organizacja obejmuje swoim działaniem całą instytucję. W Oddziałach Regionalnych czynności prawne w imieniu pracodawcy wykonują Dyrektorzy i osoby do tego upoważnione. Zawarte porozumienie ułatwi współpracę obu stronom na wszystkich poziomach i pomoże w wypracowaniu podstaw dobrej współpracy. Obie strony jako partnerzy, mają na uwadze korzyści dla pracowników zatrudnionych w naszym urzędzie. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego celu. Chcemy podziękować Pani Prezes KRUS Aleksandrze Hadzik za współpracę przy tworzeniu tego porozumienia – podkreśliła szefowa Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w KRUS.
Tysol.pl