Porozumienie w MOSiR Kielce. Pracownicy dostaną podwyżki

• Branże

fot. arch.

fot. arch.

Po blisko dwóch miesiącach negocjacji między związkowcami a władzami Kielc w sprawie podwyżek dla pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, 7 marca podpisano porozumienie płacowe.
Porozumienie zakłada, że od kwietnia wszyscy pracownicy poza dyrektorem i jego zastępcą otrzymają 150 zł brutto podwyżki. Domagali się dwa razy więcej. Pracownikom zostanie także wypłacony dodatek covidowy w wysokości 350 zł brutto miesięcznie za pierwszy kwartał tego roku. Związkowcy poinformowali, że dyrektor placówki zobowiązał się także do wstrzymania premii uznaniowej do czasu opracowania nowej siatki płac.
Władze Kielc, przekazując informację o porozumieniu, zaznaczyły zaś, że od 2020 roku MOSiR przeznaczył na wzrost wynagrodzeń łącznie 3 062 000 złotych.
Podwyżka może okazać się niewystarczająca
Na początku sporu związkowcy domagali się oprócz dodatku covidowego w kwocie 350 zł brutto podwyżki wynagrodzeń w wysokości 300 zł brutto. Alina Bunzel, sekretarz Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w MOSiR wyjaśniła w rozmowie z Radiem Kielce, że akceptacja warunków postawionych przez miasto wynika z uwagi na fakt, że część załogi w najbliższym czasie odchodzi na emeryturę. Jeśli porozumienie nie zostałoby zawarte teraz, to osoby te nie otrzymałby dodatku covidowego.
Związkowcy przekonują, że porozumienie jest dobre, ale podwyżka za kilka miesięcy może okazać się niewystarczająca. W lipcu tego roku planowana jest kolejna regulacja płacy minimalnej. Jak zaznaczają związkowcy na antenie Radia Kielce, zarobki osób zatrudnionych w MOSiR będą wyższe od płacy minimalnej o 40 zł.
źrodło: tysol.pl