TVP3 Łódź: Posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Spale

• W mediach

fot. TVP3 Łódź

fot. TVP3 Łódź

Trwa posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Spale. Uczestnicy dyskutują o przyszłości pracowników i sytuacji międzynarodowej. Spotkanie potrwa do 8 marca 2023.
Podczas wtorkowego posiedzenia w Spale, Komisja Krajowa NSZZ Solidarność uchwaliła stanowisko w sprawie sytuacji na Białorusi. Podkreślono w nim m.in., że Solidarność potępia działania reżimu Aleksandra Łukaszenki i wzywa go do natychmiastowego zaprzestania wojny z własnym narodem.
To, co dzieje się teraz na Białorusi jest pokazaniem tego samego ze strony Łukaszenki. Ale jak to się kończy, wiemy doskonale, bo dziś Polska jest wolnym, demokratycznym krajem i jestem przekonany, że tak samo będzie na Białorusi. Dlatego musimy wspierać Wszystkich opozycjonistów, tych związkowych i walczących o demokrację w tym kraju
– mówił Piotr Duda lider Solidarności.
W stanowisku związku zaznaczono, że szykany reżimu Łukaszenki nie ominęły również polskiej mniejszości narodowej, czego wyrazem są skazywani i więzieni działacze organizacji polonijnych.
Wezwano także białoruskie władze o zaprzestanie wspierania Federacji Rosyjskiej w agresji przeciwko Ukrainie.
Relacja z posiedzenia znajduje się TUTAJ
źródło: www.lodz.tvp.pl