Solidarność w VW Poznań dołącza do akcji wsparcia związkowców na Białorusi

• środa, 15 Lutego 2023
  • Branże

fot. OM NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Poznań

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” zapoczątkowała akcję wysyłania specjalnie przygotowanych kartek pocztowych do ambasady Białorusi w Polsce, które mają być wyrazem niezgody na więzienie związkowców przez reżim Łukaszenki. Do akcji dołączyła Międzyzakładowa Organizacja NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Poznań, co zakomunikował Piotr Olbryś, przewodniczący organizacji.

– Mamy już 2023 rok a liczba więźniów politycznych na Białorusi rośnie i dziś liczy ponad 1400 osób. Wśród nich jest ponad 30 związkowców, którzy są uwięzieni i odbywają długie kary pozbawienia wolności w białoruskich więzieniach i łagrach – mówi Wojciech Pluciński, członek Komisji „S” w VW Poznań.

Piotr Olbryś zachęca do wypisania kartek ze swoim przesłaniem, wspierającym związkowców na Białorusi, a jednocześnie wyrażających swoje oburzenie wobec postepowania władz Białorusi. Zdjęcie swojej kartki można przesłać na adres bialorus@solidarnosc.org.pl

„Solidarność” w VW Poznań liczy blisko 6000 członków, więc można się spodziewać, że białoruska ambasada zostanie niebawem zalana kartkami z wizerunkami więźniów politycznych – związkowców na Białorusi.

źródło: OM NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Poznań