Petycja o przywrócenie Dariusza Kawki do pracy – instrukcja

• poniedziałek, 20 Lutego 2023
  • Zagranica

Pod koniec ubiegłego roku Dariusz Kawka, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w IKEA Industry Poland Sp. z o. o., oraz członek Europejskiej Rady Zakładowej IKEA, został bezpodstawnie zwolniony. NSZZ „Solidarność” nie wyraża na to zgody. Pomimo upływu trzech miesięcy wypełnionych wieloma działaniami związku zawodowego i pracowników firmy w celu przywrócenia Pana Dariusza Kawki na wcześniej zajmowane stanowisko nie udało się do tej pory dojść do porozumienia z pracodawcą.

Przez brak uzyskania oczekiwanych efektów NSZZ „Solidarność” postanowiło działać dalej. Powstała kampania, w której można pokazać swoje wsparcie dla związkowca. Każdy, kto nie zgadza się na łamanie praw pracowniczych, może w łatwy i szybki sposób wypełnić formularz na stronie kampanii i w ten sposób pokazać, że nie jest obojętny na działania niezgodne z prawem, których dopuszcza się IKEA. W formularzu wystarczy uzupełnić swoje imię, adres e-mail, kraj oraz przepisać wyświetlaną liczbę w wyznaczonym do tego miejscu w celu potwierdzenia tożsamości. Po uzupełnieniu wymaganych pól należy kliknąć „Wyślij wiadomość”.

Jednocześnie prosimy o przesłanie dalej kampanii, by trafiła do jak największej ilości osób w celu wywołania wystarczającej presji na pracodawcy. Razem zdziałamy więcej, każdy głos wsparcia ma ogromne znaczenie!

Link do kampanii: https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=5250

ik