Wybory związkowe w dolnośląskim Polregio i PKP S.A.

• poniedziałek, 20 Lutego 2023
  • Branże

o 31 marca 2023 r. trwać będą wybory władz podstawowych jednostek organizacyjnych NSZZ „Solidarność”, delegatów na walne zebranie delegatów regionu, delegatów na walne zebranie branżowej jednostki organizacyjnej Związku, w tym delegatów na walne zebranie krajowej jednostki branżowej Związku lub kongres krajowego sekretariatu branżowego. W ubiegłym tygodniu związkowcy wybierali swoje władze m.in. w dolnośląskim Polregio i PKP S.A.
W czwartek 16 lutego w siedzibie Zarządu Regionu odbyło się Międzyzakładowe Zebranie Delegatów NSZZ “Solidarność” MOZ NSZZ „Solidarność” przy Dolnośląskim Zakładzie Przewozów Regionalnych.
W czasie spotkania zadecydowano, że w nowej kadencji 2023-2028 strukturze przewodniczyć będzie Wiesław Natanek.
Gośćmi obrad byli m.in. dyrektor Polregio S.A Dolnośląski Zakład we Wrocławiu Monika Boryczka, członkini Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” Barbara Miszczuk i przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk Kazimierz Kimso.
Wybory w MOZ PKP S.A.
Z kolei Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ PKP S.A. NSZZ “Solidarność” Dolny Śląsk wybrało na przewodniczącą Związku w nowej kadencji Barbarę Miszczuk.
Zebranie odbywało się w dniach 16-17 lutego w siedzibie Zarządu Regionu NSZZ “Solidarność” Dolny Śląsk. Gośćmi obrad byli przewodniczący Regionu Kazimierz Kimso oraz Henryk Grymel przewodniczący Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ „Solidarność”.
źródło: solidarnosc.wroc.pl