Spotkanie Duda – Sasin: Projekty urlopów górniczych, energetycznych oraz prawo górnicze i geologiczne będą pilnie procedowane

• czwartek, 09 Lutego 2023
  • Kraj

fot. hn

Urlopy górniczo-energetyczne będą pilnie procedowane. Są projekty. Podobnie szybko będzie procedowane prawo geologiczne i górnicze. To główne efekty kolejnego dzisiaj spotkania Piotra Dudy, szefa Solidarności, tym razem z wicepremierem, ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem. Premier Sasin wyraził również chęć uczestnictwa w dialogu dot. lokalnych portów lotniczych.
Podczas drugiego dzisiaj spotkania szefa Solidarności Piotra Dudy z przedstawicielami rządu – tym razem wicepremierem, szefem MAP Jackiem Sasinem – omawiane były kwestie tzw. urlopów górniczych i energetycznych w związku z potencjalnymi zwolnieniami w tych obszarach [pisaliśmy o tym tutaj >>>] oraz nowelizacji prawa górniczego i geologicznego [pisaliśmy o tym tutaj >>>].
– Takie projekty są gotowe i będą pilnie procedowane – zadeklarował premier Sasin.
Omawiany był również temat lokalnych portów lotniczych, który kilka godz. wcześniej był przedmiotem rozmowy z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem [pisaliśmy o tym tutaj >>>]. Chodzi przede wszystkim o spokojną dyskusję na temat obaw pracowników portów lotniczych, które zgłaszają związkowcy z Solidarności w kontekście m.in. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.
– Premier wyraził chęć uczestniczenia w takim spotkaniu. Uznał je za ważny element dialogu społecznego, który jest niezbędny przy przeprowadzaniu tak dużych przedsięwzięć jak CPK – powiedział po spotkaniu Piotr Duda.
Oprócz wspomnianych spraw rozmowa dot. spraw bieżących, m.in. wydzielenia SOK ze struktury PKP PLK SA.
ml