Będą rozmowy Solidarności z rządem o przyszłości lokalnych portów lotniczych

• środa, 08 Lutego 2023
  • Kraj

Fot. HN

– Problemy funkcjonowania i rozwoju lokalnych portów lotniczych muszą być omówione w szerszym gronie – podsumował dzisiejsze spotkanie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem przewodniczący Solidarności Piotr Duda. Jest deklaracja o zorganizowaniu spotkania przedstawicieli Związku reprezentującego pracowników lotnisk ze stroną rządową.
Wraz z realizacją inwestycji związanych z Centralnym Portem Komunikacyjnym pojawia się coraz więcej pytań i obaw związanych ze statusem, funkcjonowaniem i rozwojem lokalnych portów lotniczych [pisaliśmy o tym m.in. tutaj >>>. Głównie tych tematów dotyczyło dzisiejsze spotkanie szefa Solidarności Piotra Dudy z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.
W podsumowaniu efektów dzisiejszej rozmowy Piotr Duda przekazał, że jest deklaracja zorganizowania spotkania przedstawicieli rządu z Solidarnością w szerszym gronie, przede wszystkim reprezentacją Krajowej Sekcji Pracowników Portów Lotniczych i Obsługi Lotniskowej. Ze strony rządowej w rozmowach mają wziąć udział oprócz przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury również Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych.
Poruszono również problem hałasu emitowanego przez lotniska i roszczeń o odszkodowania. Tu potrzebne mogą być zmiany legislacyjne.
Wśród innych tematów poruszono kwestię wydzielenia Straży Ochrony Kolei ze struktur spółki PKP Polskie Linie Kolejowe SA. W tej kwestii jest zgoda ministerstwa na taki proces.
ml