Ks. Sławomir Oder nowym biskupem gliwickim. Piotr Duda gratuluje

• środa, 01 Lutego 2023
  • Kraj

www.diecezja.gliwice.pl

Najszczersze życzenia wszelkiej pomyślności i Bożej Łaski w nowej posłudze ks. prałatowi złożył Piotr Duda w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” oraz jako parafianin diecezji gliwickiej.
W sobotę 28 stycznia br. w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce podała do wiadomości decyzję Ojca Świętego Franciszka o nominacji ks. prałata Sławomira Odera na urząd Biskupa Gliwickiego.
„Jestem przekonany, znając dotychczasową działalność Jego Ekscelencji, że gliwiccy pracownicy zyskają bliskiego przyjaciela i powiernika. Cieszę się, że Jego Ekscelencja, tak jak „Solidarność”, jest bardzo blisko związany ze św. Janem Pawłem II z uwagi na przeprowadzenie procesu beatyfikacyjnego oraz kanonizacyjnego, co doprowadziło do wyniesienia na ołtarze i ogłoszenia świętym naszego rodaka oraz przyjaciela „Solidarności”, Wielkiego Świętego Jana Pawła II” – napisał Piotr Duda w liście gratulacyjnym do biskupa nominata Sławomira Odera.