Piotr Duda do Górników – Życzę Wam mądrej polityki państwa. Bez unijnej religii klimatycznej

• sobota, 03 Grudnia 2022
  • Branże

Z okazji górniczego święta – dnia św. Barbary patronki Górników – w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” składam Członkom naszego Związku oraz wszystkim pracownikom przemysłu wydobywczego najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. W sposób szczególny życzę bezpiecznej pracy i poczucia dumy z wykonywanego zawodu. Tak ważnego dla polskiej gospodarki i polskiej suwerenności.
Życzę górniczym rodzinom zasobnej i bezpiecznej przyszłości, opartej na powszechnym społecznym szacunku, który często z powodów ideologicznych jest podważany. Przede wszystkim więcej czasu dla bliskich, wspólnego wypoczynku i codziennej pogody ducha, tak potrzebnej w codziennych trudach.
Życzę całemu górnictwu mądrej polityki energetycznej państwa, opartej na polskich bogactwach naturalnych, odrzucającej unijną religię klimatyczną, która niszczy polskie górnictwo i polską gospodarkę. Stanowi to zagrożenie nie tylko dla miejsc pracy w samym górnictwie, ale również w przemyśle, którego głównym kosztem jest energia.
Na koniec życzę górniczej „Solidarności” – siły, skuteczności i partnerskich relacji z pracodawcami. W tych trudnych, przełomowych czasach dialog społeczny jest najlepszą drogą do rozwiązywania problemów. Zarówno tych codziennych w zakładach pracy, jak i tych strategicznych dla całej branży.
Szczęść Boże Górnikom
Piotr Duda