„Członkostwo w Solidarności nie wygasa z końcem zatrudnienia”. KSEiR apeluje!

• czwartek, 01 Grudnia 2022
  • Branże

fot.pixabay.com

Krajowy Sekretariat Emerytów i Rencistów wskazuje, że wiele osób wraz z przejściem na emeryturę kończy także swoje członkostwo w NSZZ „Solidarność”, choć nie wygasa ono z końcem zatrudnienia.
Wobec tego Rada Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów zaapelowała, by wszyscy emeryci i renciści wstępowali w struktury Sekcji Regionalnych.
– APELUJEMY do Przewodniczących Komisji Zakładowych: Nie skreślajcie z listy członków Waszej Organizacji tych, którzy przeszli na emeryturę! Informujcie o możliwości kontynuowania przynależności do Związku po zakończeniu pracy zawodowej w Waszej macierzystej Organizacji Zakładowej lub w organizacjach terenowych w swoich delegaturach. Zależy nam, aby wszyscy emeryci i renciści wstępowali w struktury Sekcji Regionalnych – podkreślają związkowcy z KSEiR i dodają, że nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi składkami.
– Teraz kiedy jest więcej czasu dla siebie, pokażmy, że zależy nam na przynależności do Związku. Bierzmy udział w życiu związkowym, walczmy o nasze prawa, pamiętajmy, o historii naszej Ojczyzny biorąc udział w upamiętnianiu rocznic państwowych – apeluje przewodniczący Wiktor Kubisiak.
– Kto, jak nie seniorzy pojadą na grób błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki czy Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy do Częstochowy? Kto wspomoże protesty związkowe? Kto podzieli się swoim doświadczeniem? – pytają związkowcy.
Więcej informacji na stronie Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”.

źródło.: www.solidarnosc.org.pl/kseir/