Poparcie dla żądań Solidarności w IKEA Industry Lubawa

• poniedziałek, 31 Października 2022
  • Regiony

Prezydium Rady Krajowego Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego NSZZ ,,Solidarność” wyraża zdecydowane poparcie dla słusznych żądań Organizacji Zakładowej NSZZ ,,Solidarność” w IKEA Industry Lubawa, dotyczących warunków pracy i płacy zatrudnionych w zakładzie pracowników.
– Zrozumiałe postulaty pracownicze w obliczu realnego obniżenia wartości wynagrodzeń pracowników nie mogą być lekceważone przez firmę o wysoko cenionej marce rynkowej. Jednocześnie z dezaprobatą przyjmujemy postawę pracodawcy – IKEA Industry Lubawa w sporze zbiorowym trwającym od lutego 2022 roku. Uporczywe odrzucanie przez Zarząd wszystkich zgłoszonych przez stronę społeczną żądań, zmusiło związek zawodowy do podjęcia decyzji o wejście w spór zbiorowy z pracodawcą, którego pracodawca do tej pory nie uznaje – napisano w Stanowisku nr 5/2022, Krajowego Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego NSZZ „S”.
„Prezydium Rady KSBiPD NSZZ ,,Solidarność” apeluje do Zarządu IKEA Industry Lubawa o niezwłoczne rozpoczęcie rokowań w celu rozwiązania sporu zbiorowego w drodze porozumienia i tym samym zakończenie nikomu niepotrzebnego konfliktu w zakładzie. Podjęcie rokowań i rozwiązanie sporu w drodze porozumienia pozwoli skupić się wszystkim na działaniach związanych z funkcjonowaniem zakładu i zabezpieczeniem zatrudnionych w nim pracowników w obecnej dość złożonej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej. Deklarujemy jednocześnie gotowość do wsparcia dialogu w IKEA Industry Lubawa” – czytamy w komunikacie.
– Ponadto informujemy, że w przypadku braku rozwiązania sporu w drodze dialogu oraz dalszego szykanowania członków NSZZ ,,Solidarność” w tym przewodniczącego Komisji Zakładowej pana Dariusza Kawki, Prezydium Rady Krajowego Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego NSZZ ,,Solidarność” działając w ramach swoich ustawowych i statutowych zobowiązań udzieli niezbędnej pomocy prawnej i logistycznej swojej organizacji związkowej, oraz podejmie działania w kierunku zaostrzenia form protestu przez nasz związek zawodowy – poinformowało Prezydium Rady KSBiPD NSZZ ,,Solidarność”.
źródło.: www.sbipd-solidarnosc.pl