XX Forum Prawników Związkowych

• wtorek, 25 Października 2022
  • Regiony

25-26 października 2022 roku w Spale odbywa się XX Forum Prawników Związkowych.
W odpowiedzi na liczne zgłoszenia ze strony prawników związkowych, tematyka Forum jest poświęcona analizie dokumentacji finansowej przedsiębiorstw. W formie warsztatów zostaną przeprowadzone przykładowe negocjacje w oparciu o daną dokumentację na poziomie zarówno przedsiębiorstwa, jak i jednostek sfery budżetowej.
Na początku obrad Katarzyna Zimmer-Drabczyk Kierownik Biura Eksperckiego KK NSZZ „Solidarność” przedstawiła zagadnienia dot.  wynagrodzeń w jednostkach państwowej sfery budżetowej. Omówiono np. podstawowe akty prawne regulujące wynagrodzenia, mnożnikowy oraz niemnożnikowy system wynagradzania pracowników. Zwrócono szczególną uwagę na rolę Rady Dialogu Społecznego w procesie konsultowania budżetu państwa w tym kształtowania wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej.
Następnym prelegentem była Ewa Kędzior ekspert Biura Eksperckiego KK NSZZ „Solidarność”, która podczas swojej prezentacji wskazała podstawy prawne udzielania informacji finansowej przez pracodawcę.
aw