Spotkanie Sekcji Służby Zdrowia i Sekretariatu Ochrony Zdrowia w Tarnowie

• czwartek, 20 Października 2022
  • Branże

fot. Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność"

fot. Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”

W dniach 12–13 października w Tarnowie odbyło się wspólne spotkanie Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia i Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia.
Tematami spotkania były m.in. organizacja Marszu Godności, który odbędzie się 17 listopada w Warszawie.
„W sposób szczególny podczas marszu nasz Sekretariat będzie wspierał Pracowników Pomocy Społecznej, których wynagrodzenia są na żenująco niskim poziomie. Transport na manifestację tradycyjnie z Waszymi Regionami. Apelujemy o liczny udział” – zaapelował Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia.
Krajowa Sekcja Pracowników Pomocy Społecznej NSZZ ,,Solidarność” zrzeszona w Sekretariacie Ochrony Zdrowia za szczególnie istotne uznała powiązanie wynagrodzenia pracowników pomocy społecznej ze średnią krajową oraz finansowanie zadań i wynagrodzeń pracowników sektora pomocy społecznej z budżetu państwa, co jest naturalną konsekwencją art. 2 ustawy o pomocy społecznej, zgodnie z którym pomoc społeczna jest instytucją polityki społecznej państwa.
Sekretariat zachęca do wsparcia Koleżanek i kolegów, jak również pozostałych postulatów.
Podczas spotkania w Tarnowie, Rada omówiła również niebezpieczeństwa związane z propozycjami zmian w ustawach dotyczących lecznictwa uzdrowiskowego.
W dniu 21 października odbędzie się Zespół Trójstronny przy Ministrze Zdrowia, którego jednym z tematów będą planowane zmiany w lecznictwie uzdrowiskowym.
Rada ponownie przeanalizowała zmiany w ordynacji wyborczej NSZZ ,,S” na nadchodzącą kadencję.
W trakcie spotkania Członkowie Rady Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia i Krajowej Sekcji Służby Zdrowia złożyli kwiaty przed Pomnikiem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Odbyła się również Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w pobliskim Tuchowie, który jest „kolebką” Ojców Redemptorystów w Polsce. Była to okazja, aby podczas wspólnej Mszy Świętej wyrazić wdzięczność za mijającą kadencję Związkowej pracy i prosić o potrzebne łaski dla Polski i NSZZ ,,Solidarność”.
Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” / kk