Obchody 38. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

• niedziela, 16 Października 2022
  • Regiony

18 października o godz. 16.00 na Tamie we Włocławku rozpoczną się uroczystości ku czci patrona naszego związku ks. Jerzego Popiełuszki.
Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci naszego patrona ks. Jerzego Popiełuszki.
Program:
  •  godz 16.00 – złożenie kwiatów i hołd sztandarów przy Krzyżu Popiełuszki (plac na Tamie)
  •  przejście procesją do pobliskiego kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej
  •  uroczysta Msza św.
Uroczystości na włocławskiej Tamie mają już swoją długa tradycję i historię – momentami bardzo wymowną; jak dwa lata temu, w samym apogeum pandemii. Warto tu przybywać, bo to miejsce szczególne pod wieloma względami. Wielu uczestników dotychczasowych pielgrzymek na miejsce śmierci ks. Jerzego zwraca uwagę na występujące tu czasem niezwykłe zjawiska pogodowe dziejące się nad szeroko rozlaną w tym punkcie Wisłą.
Tama to przede wszystkim miejsce właściwe choćby do chwili skupienia, refleksji, czasem wspomnień. Fakt, że człowiek tak oddany sprawie Polski, sprawie wolnego związku zawodowego jak ks. Jerzy, który spędził tu w cierpieniu ostatnie chwile życia uświęcił je na zawsze.
„Ten pomnik-świadectwo stopi się z polskim krajobrazem tak, jak ofiara Kapłana zapadła głęboko w serca rodaków i tylu ludzi na całym świecie. Prawie od momentu śmierci ks. Jerzego wierzący wznosili tam krzyż – znak miłości, zbawienia, znak zwycięstwa. Posiew niewinnej krwi oddanego Bogu i ludziom Kapłana przynosi już owoc” – napisał Jan Paweł II.

Region Toruńsko-Włocławski