W PGG podpisano porozumienie

• środa, 28 Września 2022
  • Branże

Pracownicy PGG S.A. otrzymają jednorazowe rekompensaty związane ze zwiększonymi kosztami utrzymania oraz wzrostem inflacji. Porozumienie w tej sprawie podpisali 27 września przedstawiciele zarządu spółki oraz związków zawodowych działających w firmie.
27 września w zarządzie PGG podpisano porozumienie o wypłacie drugiej transzy rekompensaty, jaka znalazła się w porozumieniu z 15 lipca tego roku. Rekompensata wynika ze zwiększonych kosztów utrzymania związanych z znaczącym wzrostem cen towarów, usług konsumpcyjnych oraz wzrostem wskaźnika inflacji. Według porozumienia, podobnie jak w lipcu, wypłacone zostaną jednorazowe kwoty w wysokości:
   – pracownicy zatrudnieni pod ziemią: 6400 zł brutto,
   – pracownicy zatrudnieni w zakładach mechanicznej przeróbki węgla oraz w Zakładzie Informatyki i Telekomunikacji, w Zakładzie Remontowo-Produkcyjnym i w Zakładzie Elektrociepłownie, z wyjątkiem pracowników zatrudnionych w tych zakładach na stanowiskach administracyjnych: 5200 zł brutto,
   – pozostali pracownicy na powierzchni: 4000 zł brutto.
Wypłata ma zostać wypłacona do 30 września.
PGG zatrudnia obecnie ok. 36 tys. osób.
www.tysol.pl