Protest w MAN BUS w Starachowicach!

• wtorek, 27 Września 2022
  • Branże

fot. arch.

fot. arch.

„Międzyzakładowa Organizacja Związkowa ogłosiła akcję protestacyjną polegającą na bojkocie tak zwanego Barometru Nastrojów. Akcja jest wyrazem niezadowolenia wobec braku postępu w sprawie podwyżki płacy” – informuje Jan Seweryn, przewodniczący MOZ w MAN BUS Sp. z o.o.
Barometr Nastrojów to ankieta, za pomocą której badane są nastroje wśród załogi zakładu. „Solidarność” apeluje o udział w bojkocie Barometru do wszystkich pracowników firmy bez względu na przynależność związkową oraz zajmowane stanowisko. W przypadku dalszego braku reakcji Zarządu firmy na postulaty związkowe zakładowa Solidarność zapowiada podjęcie dalszych akcji protestacyjnych.
Przypomnijmy, załoga fabryki MAN w Starachowicach domaga się podwyżki w wysokości 10 proc. dotychczasowej pensji oraz wypłacenia pracownikom całej premii, bez obniżek za brak produktywności. Pracownicy oczekują, że zarząd firmy niezwłocznie rozpocznie negocjacje z przedstawicielami pracowników.
Więcej o sytuacji w spółce pisaliśmy w tekście: Walczą o podwyżki w MAN Bus i PKC Group Motherson.
www.tysol.pl / kk