Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ „Solidarność”. Oddano ponad 200 litrów krwi

• czwartek, 08 Września 2022
  • Regiony

Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ „Solidarność” został ustanowiony przez XXII Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność (Uchwała nr 12/2008) w dowód pamięci i szacunku dla Ojca Świętego Jana Pawła II.
W ramach akcji charytatywnej „Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ Solidarność” w 2022 roku 460 dawców i związkowców oddało w sumie ok. 207 litrów krwi.
Szczegółowe podsumowanie akcji: RCKiK w Rzeszowie – 145 osób, Terenowy Oddział Mielec – 172 osoby, Terenowy Oddział Leżajsk – 143 osoby.
– W imieniu potrzebujących bardzo dziękujemy Krwiodawcom. Wszyscy, którzy włączają się w akcję charytatywną „Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ Solidarność”, budują wspaniały pomnik naszego rodaka Jana Pawła II, wypełniając Jego testament zawarty w słowach: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – napisano na stronie Regionu Rzeszowskiego.
Przypominamy, że w ubiegłym roku padł rekord oddanej ilości krwi ‒ 1163 dawców i związkowców oddało aż 523 litry krwi.
Region Rzeszowski