Spotkanie przewodniczących regionów, sekretariatów i prezydium KK

• wtorek, 28 Czerwca 2022
  • Kraj

fot. Marcin Żegliński

fot. Marcin Żegliński

W warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozpoczęło się spotkanie przewodniczących regionów, szefów sekretariatów branżowych, członków prezydium KK. Obecni są także członkowie Rady Dialogu Społecznego.
Spotkanie poprzedza rozmowę obecnych z ministrem Arturem Soboniem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. – Od 1 lipca zmienia się ustawa o podatku dochodowym, z 17 na 12 proc. Po naszym spotkaniu z Ministrem Finansów Pan Minister sam zasugerował by takie spotkanie się odbyło, by przedstawić tę nowelizację ustawy. Takie spotkanie posłuży też zdobyciu wiedzy, którą można przekazać w regionach – uczestników przywitał Piotr Duda, przewodniczący KK, który w dalszej części omówił m.in. kwestie związane z inflacją, cenami benzyny, wojną na Ukrainie i nadchodzących wyborów statutowych w NSZZ „Solidarność”.
Henryk Nakonieczy, członek prezydium NSZZ „Solidarnośc” podsumował również kwestie związane ze wzrostem płacy minimalnej, która w związku z inflacją powyżej 5 proc. w roku poprzednim będzie podnoszona dwa razy.
– „Nasza propozycja wobec rządu zakładała wzrost do 3500 zł i 3750 zł w drugiej połowie roku” – usłyszeli zebrani.
www.tysol.pl