Poznań, Zielona Góra – wiece poparcia dla pracowników IKEA

• piątek, 17 Czerwca 2022
  • Branże

– Za nami więce poparcia dla pracowników IKEA – informuje Regionalny Sztab Strajkowy Regionu Zielonogórskiego NSZZ”Solidarność”

Jak czytamy w komunikacie Regionalnego Sztabu Strajkowego Regionu Zielonogórskiego NSZZ”Solidarność”:

Popieramy pracowników jednostek podległych Prezydentowi Zielonej Góry. Wspieramy wszystkich pracowników prowadzących spór zbiorowy z Prezydentem Zielonej Góry. Spotkaliśmy się 13 czerwca 2022r. o godz.14.30 w Zielonej Górze pod Urzędem Miasta, ul. Podgórna 22.

Ponad dwustu uczestników – byliśmy jak trzeba: Żłobki 1,4 i 7, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Urząd Miasta, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, zielonogórska Oświata – administracja i obsługa. Była „Solidarność” i OPZZ – razem reprezentujemy pracowników prowadzących wielozakładowy spór zbiorowy w 40 jednostkach podległych Prezydentowi Miasta Zielona Góra, w których zatrudnionych jest około 2 tyś. pracowników. 7 czerwca 2022r. z listy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej wyznaczony został mediator. Pierwsza runda mediacji jest ustalona i rozpocznie się 23 czerwca 2022r. o godz.10.00 w Urzędzie Miasta w Zielonej Górze.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali na Wiecu protestujących pracowników jednostek podległych Prezydentowi: min. pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, Zielonogórskich Wodociągów, Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze, Zakładu Gospodarki Komunalnej, Oświacie – nauczycielom szkół zielonogórskich, Medykowi, Muzykowi, pracownikom „Gedia” z Nowej Soli, Radnym Miasta, mieszkańcom, znajomym i przechodniom, którzy przyłączyli się do strajku. To jest wspaniałe, że jesteście z nami. To jest ogromny sygnał dla nas – to oznacza, że nasza walka jest uzasadniona i ma sens.

Akcja Mobilizacyjna odbyła się również w Poznaniu

13 czerwca 2020r. w Poznaniu od godz. 16.00 – związkowcy z Ikea Industry protestowali przed poznańskim sklepem Ikea wzywając kierownictwo fabryki mebli Ikea ze Zbąszynka do rozpoczęcia rokowań w sprawie warunków pracy i wyższej płacy w ramach trwającego sporu zbiorowego zarejestrowanego przez Okręgową Inspekcję Pracy w Zielonej Górze.

Wsparcia udzielali nam poznańscy związkowcy z „Solidarności” Regionu Wielkopolskiego. Dziękujemy za pomoc wszystkim na czele z Jarkiem Lange – Przewodniczącym Zarządu Regionu Wielkopolskiego NSZZ „Solidarność”.

ad

Regionalny Sztab Strajkowy Zielona Góra informuje:

14 czerwca 2022r. na posiedzeniu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze Regionalny Sztab Strajkowy Regionu przedstawił informację z przebiegu rokowań. Omówiona została sytuacja pracowników prowadzących spory zbiorowe w jednostkach podległych Prezydentowi Zielonej Góry, W&W Polska Sp. z o..o. w Lubsku i IKEI Industry w Zbąszynku/Chlastawa.

14 czerwca 2022r.w W&W Polska Sp. z o.o. w Lubsku – godz.14.30 pierwsza runda mediacji

23 czerwca 2022r. W Urzędzie Miasta w Zielonej Gorze – godz.10.. pierwsza runda mediacji

PRZYŁĄCZ SIĘ. Zorganizowani Razem – możemy więcej!

Bogusław Motowidełko – Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze

– Przewodniczący Regionalnego Sztabu Strajkowego NSZZ „Solidarność” Regionu Zielonogórskiego

www.tysol.pl