Dzisiaj manifestacja w sprawie uwolnienia białoruskich działaczy związkowych

• wtorek, 07 Czerwca 2022
  • Kraj

Wielu liderów i działaczy niezależnych związków zawodowych na Białorusi zostało aresztowanych przez siły bezpieczeństwa. Wśród zatrzymanych są m. in. przewodniczący BKDP, wiceprzewodniczący MKZZ i członek Rady Administracyjnej MOP Aleksander Yaraszuk, oraz wiceprzewodniczący BKDP Siergiej Antusewicz.

Na Międzynarodowej Konferencji Pracy sprawę Białorusi już dziś rozpatruje Komitet ds. Stosowania Standardów. Światowy ruch związkowy jutro organizuje w Genewie demonstrację solidarności z aresztowanymi liderami białoruskich związków zawodowych. Białoruscy działacze związkowi, którzy przebywają w Polsce organizują taką manifestację również tutaj. Jutro punktualnie o 12:00 pod ambasadą Białorusi w Warszawie (ulica Wiertnicza 58) spotkamy się, aby wspólnie okazać nasz sprzeciw wobec szykanowania białoruskich działaczy związkowych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pikiecie.

msz