Platforma Edukacji EZA – start grupy roboczej

• czwartek, 12 Maja 2022
  • Regiony

Fot. A.Rybczyńska

Dzisiaj na Sali BHP rozpoczęły się prace grupy roboczej Platformy Edukacji EZA. Delegaci, przedstawiciele związków zawodowych nauczycieli omawiać będą wpływ pandemii COVID – 19 na warunki i funkcjonujące modele finansowania zadań oświatowych w państwach UE.

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę i napływem uchodźców, szczególnie do Polski, w pierwszej części spotkania reprezentant Sekcji Nauki i Wychowania NSZZ „Solidarność’ przedstawi wyzwania jakie stanęły przed polską szkołą wobec gwałtownego wzrostu liczby uczniów z Ukrainy. W spotkaniu biorą udział działacze z siedmiu krajów: Bułgarii, Słowacji, Węgier, Serbii, Portugalii, Hiszpanii oraz Polski. Spotkanie prowadzone jest także on-line poprzez Zoom. Prace grupy będą trwały do soboty 14 maja 2022.

ar