Kampania na rzecz natychmiastowego uwolnienia białoruskich związkowców

• czwartek, 28 Kwietnia 2022
  • Zagranica

Od kilku tygodni docierały do nas informacje o represjach wobec związkowców na Białorusi. 7 kwietnia jedna z organizacji członkowskich BKDP została uznana za formację ekstremistyczną, a krótko potem nastąpiły przeszukania i zatrzymania działaczy związkowych.

Prawie wszyscy przywódcy związkowi niezależnych związków zawodowych na Białorusi zostali aresztowani. Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wydał w tej sprawie oświadczenie.

Okaż swój sprzeciw wobec aktów terroru pod adresem białoruskich związkowców. Na stronie LabourtStart została uruchomiona kampania na rzecz ich uwolnienia. Przyłącz się i podpisz petycję.

Białoruś: Największy atak na związek zawodowy w Europie w tym stuleciu (labourstartcampaigns.net)

kb