Petycja w sprawie zwiększenia zatrudnienia w sklepach Stokrotka

• wtorek, 19 Kwietnia 2022
  • Branże

fot. sbhiu

Od marca br. markety i supermarkety Stokrotka w województwach podkarpackim i lubelskim zostały ponownie otwarte w niedziele. W ślad za tym nie poszło natomiast zwiększenie zatrudnienia w poszczególnych sklepach. Pracownicy są dodatkowo obciążeni pracą, na zmianach nie ma pełnej obsady stanowisk pracowniczych.
Alicja Symbor, przewodnicząca KZ NSZZ „Solidarność” w Stokrotka podkreśla, że:
„sytuacja wymaga zdecydowanych działań organizacyjnych polegających na zwiększeniu zatrudnienia w poszczególnych sklepach w ramach zawieranych umów o pracę oraz sezonowe wspieranie załóg sklepów pracownikami oferowanymi przez agencje pracy tymczasowej”.
W związku z tym KZ zwraca się do wszystkich z apelem o podpisanie petycji do zarządu spółki w tej sprawie.
Aby dokonać podpisu należy kliknąć w link i wypełnić formularz: Petycja
Petycję online mogą podpisać członkowie Związku, pracownicy a także wszystkie osoby, które chcą okazać wsparcie.