Piotr Duda spotkał się z Karolem Nawrockim. To pierwsze spotkanie od powołania nowego kierownictwa IPN-u

• wtorek, 12 Kwietnia 2022
  • Regiony

Piotr Duda spotkał się z prezesem IPN Karolem Nawrockim. To pierwsze osobiste spotkanie po wyborze Karola Nawrockiego na stanowisko szefa Instytutu. Przewodniczący Związku przekazał prezesowi zaproszenie na jubileuszowy Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”.

W warszawskiej centrali Instytutu Pamięci Narodowej odbyło się pierwsze od czasu powołania nowego szefostwa IPN spotkanie przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy z prezesem Karolem Nawrockim.

– Współpraca między IPN i Solidarnością przebiega na wielu poziomach i jest bardzo ścisła – powiedział po spotkaniu szef Związku. – Mieliśmy sporo tematów do omówienia, szczególnie w kontekście zbliżającego się w Zakopanem Krajowego Zjazdu Delegatów.

Piotr Duda przekazał Karolowi Nawrockiemu zaproszenie na uroczystą część zjazdu oraz do wystawienia przez Instytut swojego stoiska na hali zjazdowej.

– To 30. jubileuszowy Zjazd i bez wątpienia najważniejsze dla Solidarności wydarzenie, a Instytut, którego często nazywamy „dzieckiem Solidarności”, to jeden z naszych najważniejszych partnerów. Nie wyobrażam sobie, aby instytucji, która tak wiele wniosła dla tworzenia prawdziwej historii Solidarności, mogło zabraknąć w tym ważnym dla nas wydarzeniu.

XXX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” odbędzie się 26–27 maja br. w Zakopanem. Poprzedzi go msza św. koncelebrowana przez metropolitę krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego w narodowym sanktuarium na Krzeptówkach.

ml