Opolska Solidarność modliła się w Łagiewnikach

• poniedziałek, 11 Kwietnia 2022
  • Regiony

fot. NSZZ "Solidarność" Region Śląsk-Opolski

W przeddzień Niedzieli Palmowej Opolska Solidarność udała się na XIV dziękczynną pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Krakowa – Łagiewnik. Podczas Mszy św. modlono się w intencji Ojczyzny, o pokój w Ukrainie, o rychłą kanonizację kapelana NSZZ „Solidarność” bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w intencji członków Opolskiej Solidarności i ich rodzin.
12 autokarów, a w nich około 500 związkowców wraz z rodzinami wyruszyło w sobotę 9 kwietnia ze wszystkich stron Opolszczyzny do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Po przyjeździe do Krakowa pielgrzymi udali się na Wawel, gdzie złożyli wiązankę kwiatów na grobie śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. W miejscach bliskich nam wszystkim, a więc pod pomnikiem św. Jana Pawła II na Wawelu i pod symbolicznym oknem przy ulicy Franciszkańskiej 3 zapłonęły solidarnościowe świece. W godzinach dopołudniowych pielgrzymi indywidualnie zwiedzali Kraków i kupowali pamiątki. Jak każdego roku szczególnym powodzeniem cieszył się jarmark wielkanocny wokół Sukiennic na krakowskim rynku, gdzie tuż przed Niedzielą Palmową można było kupić przepiękne palmy oraz inne arcydzieła związane z Wielkanocą. W godzinach popołudniowych pielgrzymi autokarami przyjechali do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie podczas Mszy św. modlono się w intencji Ojczyzny, o pokój w Ukrainie, o rychłą kanonizację kapelana NSZZ „Solidarność” bł. ks. Jerzego Popiełuszki, za wszystkie ofiary katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem, w intencji członków Opolskiej Solidarności i ich rodzin, wszystkich pielgrzymów. Mszę św. celebrował Rektor Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. dr Zbigniew Bielas.
Uroczystość uświetniły liczne Poczty sztandarowe. Wieczorem, ubogaceni duchowo i zadowoleni z wyjazdu, pielgrzymi wrócili do domów.
NSZZ „Solidarność” Region Śląsk Opolski / MK / kk