W Transgaz S.A. podpisano korzystny Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy

• poniedziałek, 11 Kwietnia 2022
  • Branże

fot. Region Małopolska NSZZ "Solidarność"

W dniu 01.04.2022 r. podpisano Układ, którego zapisy wprowadzają rozwiązania motywacyjne, które gwarantują atrakcyjne warunki premiowania oraz służą poprawie efektywności systemu pracy w Transgaz S.A.
W wyniku prowadzonych rozmów w ramach dialogu społecznego toczącego się pomiędzy Organizacją Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” przy PKP S.A. z siedzibą w Krakowie, działającą w imieniu pracowników Transgaz S.A., a Zarządem tej Spółki, jako Pracodawcy, doszło do wypracowania porozumienia w sprawie przyjęcia Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla pracowników tego podmiotu. Sygnatariuszami zawartego Układy są z ramienia OM NSZZ „Solidarność” przy PKP S.A. Przewodnicząca Barbara Miszczuk oraz Członek Prezydium KM NSZZ „Solidarność” przy PKP S.A. Krystyna Żuk, natomiast Pracodawcę Transgaz S.A. reprezentowali Paweł Skoczowski – Prezes Zarządu oraz Marek Żmudziński – Członek Zarządu.
Rozmowy toczyły się na przestrzeni sześciu miesięcy w atmosferze wzajemnej życzliwości, zrozumienia i partnerstwa, a w trakcie spotkań roboczych wypracowano szczegółowe rozwiązania.
Wynegocjowane przez Strony układu zapisy, wprowadzają dla pracowników Spółki korzystniejsze rozwiązania niż dotychczasowe regulacje prawa pracy. Przyjęty ZUZP obejmuje 36 pracowników zatrudnionych u Pracodawcy i reguluje kluczowe kwestie obejmujące zasady wynagradzania, premiowania, zatrudniania pracowników, kształtowania warunków pracy. Rozszerzono również pakiet świadczeń pracowniczych wprowadzając zapisy wynikające z ustaleń w zakresie wysokości odpraw emerytalnych, przyznawania dodatków stażowych i kwalifikacyjnych, nagród jubileuszowych oraz wnioskowania o odznaczenia dla Załogi.
Zarząd Transgaz S.A. pokreślił istotność podjętych decyzji zarówno z punktu widzenia dalszego rozwoju Spółki jak i kształtowania współpracy z Partnerami Społecznymi i budowania wizerunku stabilnego pracodawcy.