RDS: apelujemy do Polek i Polaków o korzystanie z bezpłatnych szczepień. Jest też wezwanie do rządu o wprowadzenie obowiązkowych szczepień

• piątek, 21 Stycznia 2022
  • Kraj

fot. M.Lewandowski

„Jako partnerzy społeczni, reprezentowani w Radzie Dialogu Społecznego apelujemy do Polek i Polaków o korzystanie z bezpłatnych szczepień przeciwko COVID-19” – wezwały wszystkie reprezentatywne organizacje pracodawców i związków zawodowych zasiadające w RDS. Zwróciły się również do rządu o wprowadzenie obowiązkowych i powszechnych szczepień.
Zdaniem partnerów społecznych zasiadających w Radzie Dialogu Społecznego szczepienia są najskuteczniejszą formą walki z chorobami zakaźnymi, w tym z pandemią COVID-19. Stąd wspólny apel do polskiego społeczeństwa o szczepienia.

„Statystyki są bezwzględne. Wśród hospitalizowanych i umierających 90 proc. to osoby niezaszczepione” – czytamy w apelu.

Zdaniem sygnatariuszy nie ma dzisiaj jeszcze skutecznych leków.

Apel podpisali przedstawiciele wszystkich reprezentatywnych central związkowych i organizacji pracodawców.

ml

Apel_w_spr_Covid_19_20.01.2022.pdf