Lech Majchrzak nowym przewodniczącym w ArcelorMittal Poland S.A. – Dąbrowa Górnicza

• czwartek, 20 Stycznia 2022
  • Regiony

żródło: Reg. Śląsko Dąbrowski

WZD zwołano 19 stycznia br., po niespodziewanej śmierci śp. Jerzego Goińskiego, zasłużonego i wieloletniego przewodniczącego NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland S.A. – Dąbrowa Górnicza.

Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ „Solidarność” AMP SA – DG dokonało również wyborów uzupełniających na funkcję Delegata na Zakładowe Zebranie Koordynacyjne Delegatów Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland S.A., którym został Janusz Woźniak oraz na funkcję Delegata na Walne Zebranie Regionu Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności, którym został Mariusz Pietruszka.

W części oficjalnej, po modlitwie MZD  podziękowała za dotychczasową współpracę i wręczyła symboliczne kordziki księdzu kanonikowi Andrzejowi Stasiakowi – Duszpasterzowi Ludzi Pracy diecezji sosnowieckiej oraz Pani Agnieszce Lenartowicz Łysik – Społecznemu Doradcy Prezydenta RP.

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” – Piotr Duda mówił o emeryturach stażowych, problemach w hutnictwie i wyzwaniach związanych z dekarbonizacją. Przedstawił działania Związku dot. Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (ETS), które w szczególności dla Polski są niekorzystne oraz niebezpieczeństwo przyspieszenia tych prac przez Unię Europejską, w tym w ramach programu Fit for 55 zakładającego zmniejszenie do 2030 r. emisji gazów cieplarnianych o 55% względem roku 1990.

www.tysol.pl / kar