Solidarność z TAURON Wydobycie pisze do ministra Sasina

• poniedziałek, 08 Listopada 2021
  • Regiony

Przedstawiciele NSZZ „Solidarność” w TAURON Wydobycie SA z niepokojem przyglądają się bierności Ministerstwa Aktywów Państwowych w sprawie dalszego funkcjonowania spółki. Trzeciego listopada wystosowali pismo do wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

W piśmie zarzucają szefostwu TAURON Polska Energia SA (TPE) brak jakiejkolwiek odpowiedzi na dotychczasowe pisma kierowane do Zarządu TPE. – W związku z brakiem odpowiedzi na pisma kierowane zarówno do Zarządu TAURON Polska Energia SA, jak i do Pana Premiera oraz niepokojącymi informacjami prezentowanymi w mediach, dotyczącymi bezwarunkowego wydzielenia od początku 2022 roku aktywów węglowych poza macierzyste grupy energetyczne, a także nawiązując do pisma Sygnatariuszy Umowy Społecznej z dnia 2 listopada 2021 roku, domagamy się niezwłocznego spotkania z Panem Premierem w temacie gwarancji dalszego funkcjonowania spółki TAURON Wydobycie – piszą związkowcy.

W dokumencie NSZZ „Solidarność” TAURON Wydobycie przypomina deklaracje samego premiera, jak również byłego wiceministra odpowiedzialnego za górnictwo Artura Sobonia, iż do momentu zakończenia negocjacji pomiędzy ministerstwem a Komisją Europejską aktywa węglowe nie zostaną wydzielone. – Mając na uwadze składane deklaracje, niepokojące są dotychczasowe działania TAURONU Polska Energia SA stwarzające duże zagrożenie dla dalszego funkcjonowania – piszą zaniepokojeni przedstawiciele NSZZ „Solidarność” w TAURON Wydobycie.

Na koniec związkowcy informują premiera, że wszelkie próby wydzielenia aktywów węglowych z Grupy TAURON przed realizacją wcześniejszych deklaracji spotkają się ze zdecydowanym sprzeciwem i zostaną potraktowane jako działanie wbrew interesowi społecznemu, co zmusi ich do podjęcia radykalnych kroków.

www.tysol.pl