Poseł Mosiński: Popieram inicjatywę „Solidarności” ws. emerytur stażowych

• środa, 27 Października 2021
  • W mediach

fot. M.Żegliński

– Inicjatywa wprowadzenia emerytur stażowych, to inicjatywa NSZZ „Solidarność”. Rolą związku zawodowego jest dbanie o prawa pracowników. W omawianym przypadku tych, którzy ciężko pracują przez całe swoje życie zawodowe i chcieliby przechodząc na emeryturę odpocząć w kwiecie wieku. Inicjatywę „Solidarności” popieram, chociaż mam kilka pytań, na które w chwili obecnej nie znam odpowiedzi – powiedział poseł Jan Mosiński w rozmowie z Tysol.pl.

Jakie jest Pana zdanie na temat emerytur stażowych? Czy popiera Pan wprowadzenie takiego rozwiązania w naszym kraju?

– Inicjatywa wprowadzenia emerytur stażowych, to inicjatywa NSZZ „Solidarność”. Rolą związku zawodowego jest dbanie o prawa pracowników. W omawianym przypadku tych, którzy ciężko pracują przez całe swoje życie zawodowe i chcieliby przechodząc na emeryturę odpocząć w kwiecie wieku. Inicjatywę „Solidarności” popieram, chociaż mam kilka pytań, na które w chwili obecnej nie znam odpowiedzi.

– Czy podpisze się Pan pod projektem ustawy ws. emerytur stażowych, który przygotował NSZZ „Solidarność”? Związek zbiera podpisy w tej sprawie.

– Tak, podpiszę się pod projektem ustawy ponieważ daje to szansę, że projekt obywatelski trafi do prac legislacyjnych. Wówczas będzie możliwość dyskusji, wysłuchania opinii ekspertów, a więc głosów „za” i „przeciw” temu projektowi.

– Czy podniesie Pan rękę za wprowadzeniem emerytur stażowych, jeśli dojdzie do głosowania w Sejmie w tej sprawie?

– To zależy w jakim kształcie projekt ustawy opuści komisje sejmowe i trafi pod obrady Sejmu. Już dzisiaj wiemy, że swoją inicjatywę ustawodawczą zapowiedział Prezydent RP Pan Andrzej Duda. O problemie emerytur stażowych mówił także premier Pan Mateusz Morawiecki. Może być tak, że komisje będą pracować na dwoma lub trzema projektami równolegle. Czas pokaże, jak będzie przebiegał proces legislacyjny.

www.tysol.pl