12 proc. podwyżki dla wszystkich!

• poniedziałek, 25 Października 2021
  • Branże

23 października w Warszawie przed gmachem Ministerstwa Finansów odbyła się manifestacja współorganizowana przez Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ „Solidarnosć” Pracownikow Sądownictwa i Prokuratury.

Do Warszawy przybyło ok. 2000 osób z całego kraju. Są tu nie tylko pracownicy sądów i prokuratury, ale także m.in. więziennictwa, urzędów skarbowych czy pracownikow cywilnych policji. Protestujący żądają jednakowych dla wszystkich 12-procentowych podwyżek. Manifestujący zebrali się przed Ministerstwrm Finansów, następnie udadzą się przed KPRM.

Protest jest współorganizowany przez Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ “Solidarność” Pracowników Sądownictwa i Prokuratury wraz z innymi organizacjami NSZZ „Solidarność” zrzeszającymi pracowników muzeów, pracowników służby celnej, pracowników urzędów skarbowych, pracowników sądów i prokuratury, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służby więziennej, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji.

www.tysol.pl