Wyższe pensje dla pracowników Poczty Polskiej!

• środa, 13 Października 2021
  • Branże

Koniec sporu zbiorowego w Poczcie Polskiej. Podwyżki płac wynegocjowane przez „Solidarność” wchodzą w życie od 1 stycznia 2022 r.

Tym samym kończy się trwający w Poczcie Polskiej od 2019 r. spór zbiorowy dotyczący wynagrodzeń. Negocjacje prowadzone przez Międzyzakładową Organizację NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej  z zarządem spółki zakończyły się zawarciem porozumienia w dniu 12 października br.

Dialog opierał się na wspólnym przekonaniu o zasadności podniesienia zarobków pracownikom spółki oraz zrozumieniu dla ogólnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej. Związkowcy zwracają uwagę, że porozumienie jest kompromisem pomiędzy oczekiwaniami Związku a możliwościami finansowymi firmy. Wypracowane rozwiązanie zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 r. i dotyczy wszystkich pracowników, objętych Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy.

Pracownicy otrzymają podwyżkę wynagrodzenia dwuetapowo:

– od 1 stycznia 2022r. – 250 złotych brutto do wynagrodzenia zasadniczego, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzenia średnio o 338 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat,

– od 1 lipca kwota ta wzrośnie o 50 zł brutto do poziomu 300 zł brutto, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzenia średnio o 405 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat.

Ponadto pracodawca zadeklarował wypłatę jednorazowej nagrody w wysokości 500 zł brutto pod warunkiem uzyskania przez Pocztę Polską S.A. w 2021 r. środków z tytułu Tarczy Antycovidowej.