Przewodniczący NSZZ „S” Piotr Duda dziękuje Marszowi Niepodległości za poparcie demonstracji w Luksemburgu

• poniedziałek, 11 Października 2021
  • Kraj

Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Piotr Duda wystosował pismo z podziękowaniem dla Marszu Niepodległości i Prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza za wsparcie dla planowanej przez „S” demonstracji w Luksemburgu. List publikujemy w całości.

Szanowny Panie Prezesie!
Szanowni Państwo!

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” jest radykalny i bezkompromisowy, gdy rzecz idzie o Polskę. Nasza wolność, prawo do własnych poglądów, przywiązanie do tradycji, chrześcijańskich wartości, troska o rodzinę – są możliwe tylko przy silnym, niezależnym państwie, opartym na własnej gospodarce i armii. Aby to było możliwe potrzeba jest tania i stabilna energia, oparta na własnych surowcach, które Polska na szczęście posiada. Działania Komisji Europejskiej w ramach tzw. „Zielonego ładu” i decyzje Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej uderzają w samą istotę naszej suwerenności, nie tylko energetycznej, ale szerzej – wolności w ogóle! Dlatego walka o Turów jest tak naprawdę walką o Polskę.

Bardzo dziękuję w imieniu NSZZ „Solidarność” za Wasze poparcie i deklaracje wsparcia. Tak jak Pan trafnie pisze w swoim liście – bardzo życzliwie przyjętym w naszym Związku – to walka o przyszłość i miejsce Polski z wszystkimi tego konsekwencjami. Zgadzam się również, że to nasz wspólny obowiązek. Tym bardziej, że nie mam wątpliwości – to dopiero początek walki, a organizowana przez nas manifestacja przed siedzibą TSUE w Luksemburgu nie jest ostatnią.

Tak jak deklarowałem podczas konferencji zapowiadającej wyjazd do Luksemburga, zapraszam wszystkich, komu na sercu leży los Kopalni Turów. Tej batalii przegrać nie możemy.

W tym konkretnym przedsięwzięciu „Solidarność” jako najsilniejsza, najlepiej zorganizowana i największa grupa społeczna w Polsce, do tego posiadająca ogromne doświadczenie w organizowaniu protestów, uruchomiła stosowne działania i środki, zamierzając przeprowadzić je samodzielnie. Nie mniej bardzo liczymy na Waszą obecność i dalszą współpracę.

Z wyrazami wdzięczności i szacunku
Piotr Duda