Walka o emerytury stażowe w Bytowie

• czwartek, 16 Września 2021
  • Regiony

W Regionie Słupskim NSZZ „Solidarność” trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy o emeryturach stażowych.

10 września br. odbyło się posiedzenie Kolegium Przewodniczących w Bytowie. Na spotkaniu omawiano m.in. sprawę zbiórki podpisów pod projektem ustawy o emeryturach stażowych. W wyniku propozycji „Solidarności” kobiety mogłyby się starać o emerytury po przepracowaniu 35 lat, a mężczyźni – 40. Na spotkaniu Przewodniczących organizacji związkowych z Bytowa Tadeusz Pietkun, Przewodniczący Zarządu Regionu Słupskiego NSZZ „Solidarność”, wręczył Koledze Stanisławowi Konkolowi, Przewodniczącemu Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Spółdzielni Inwalidów METAL w Bytowie, podziękowania dla jego Koleżanek i Kolegów ze Związku za udział w akcji zbierania podpisów. Związkowcy z tej organizacji wykonali „zadanie” zbiórki podpisów pod projektem ustawy w ponad 100%. Zebrali dużo więcej podpisów niż o to poprosiliśmy.

Zbiórka nadal trwa. Jeszcze raz gratulacje i podziękowania. Śladem organizacji z Bytowa podążają inne organizacje. W najbliższy piątek na spotkaniu przedstawicieli organizacji związkowych w Słupsku kolejne osoby i organizacje otrzymają podziękowania za wkład pracy w zmianę przepisów prawa emerytalnego, korzystną dla wszystkich ludzi pracy w Polsce. Mamy nadzieję, że dobry przykład spowoduje, że inni członkowie Związku oraz organizacje związkowe także będą się starać wykonać plan w zbieraniu podpisów. Pamiętajmy, że ilość podpisów pod projektem wzmacnia siłę „nacisku” nad jego uchwaleniem. Działamy nadal. Zbieranie podpisów trwa.

Listy podpisów można składać w każdej organizacji związkowej, przekazywać bezpośrednio do biura Zarządu Regionu lub oddać każdemu z członków NSZZ „Solidarność”, którego się zna.

Region Słupski NSZZ Solidarność